کاربرد BIO PELASMA در صنایع غذایی

الف) ضد عفونی هوای سالن های تولید و بسته بندی

انتشار و پخش ميکروارگانيسم ها عامل فساد از طريق هوا باعث آلودگی و افزايش بار ميکروبی محصولات غذايي  می گردد. برای کاهش بار ميکروبی نيز می بايستی هوای سالن های توليد، UF، بسته بندی، سردخانه و .... عاری از هر گونه ميکروارگانيسم باشد. برای انجام اين عمل از يک دستگاه pelasma Series استفاده می شود که می تواند به دو صورت عمل ضد عفونی را در محيط سالن ها بدون در نظر گرفتن هيچ محدوديتی انجام دهد. جهت اطمينان بيشتر اين دستگاه مجهز به سيستم مانيتورينگ می باشد که می تواند به صورت آن لاين مقدار O3 را در هوا اندازه گيری و کنترل نمايد. معادل اين سيستم در کارخانجات صنايع غذايي، ميلاد خراسان، جلگه نيشابور، لبنيات بشير، مانيذان، صحرا همدان، ستاره شرق، فرآورده های گوشتی212، ژلاتين حلال دارويي، لبنيات پارس بردسير کرمان و ... نصب و راه اندازی گرديده است.

  

 ب) ضد عفونی سيستم انتقال ( لوله ها، تانک های ذخيره )

پس از اتمام عمليات فرآوری، جهت شستشو و استريل خطوط توليد آب ، غلظت بالای Bio Pelasma  پيشنهاد می گردد. در اين قسمت يک دستگاه BIO PELASMA در نزديکترين مکان نسبت به مخزن نهايي نصب می گردد. BIO به صورت مداوم با غلظت بالا در آب تزريق شده و آبی با خاصيت استريل کنندگی بالا توليد نموده که می تواند باعث از بين رفتن باکتريها، قارچها و بيوفيلم ها، کاهش قابل توجه مصرف آب، حذف کليه محلول های شيميايي خاص اعم از پريسيدين، کلر، آب اکسيژنه و ...، کنترل اتوماتيک و ثابت ماندن قدرت ضد عفونی کنندگی در طولCIP شود . توليد و بهره وری در محل و عدم نياز به خريد و نگهداری مواد از ديگر مزايای استفاده از  BIO PELASMA می باشد.

  

ج) ضد عفونی آب مصرفی و آب های آشاميدنی در کارخانجات صنایع غذایی

استفاده از سيستم هاي تصفيه آب با استفاده از BIO PELASMA موردي است که از صدها سال پيش در فرانسه مورد استقبال قرار گرفته است ولي در آمريکا بعد از گذشت سالها و انتقال برخي بيماريها به وسيله آب مصرفي ( کلر کارايي چنداني روي اين ويروسها ندارد) مورد تأييد FDA قرار گرفته و هم اکنون نيز به عنوان قوي ترين ضد عفوني کننده مورد استفاده قرار مي گيرد.
موارد کاربردي BIO PELASMA در تصفيه آب را مي توان در 4 بخش ذکر کرد:

 1. تصفيه آب که باعث استريل کامل آب ضمن حذف طعم و بوی نامطبوع و مواردي از قبيل آهن و منگنز از آب مي شود. 
 2. ضد عفوني و از بين بردن مواد آلي در آب.  
 3. ويژگي منعقد سازي Bio که باعث حذف ذرات کلوئيدي در فيلترهاي شني مي شود.
 4. حذف رنگ و طعم آب.

در اين خصوص مي توان به ويلاهاي خصوصي، مجتمع هاي آپارتماني و کارخانجات آب معدني و کارخانجات مواد غذايي و صنعتي اشاره کرد.

 د) ضد عفونی سطوح، کف سالن ها، بطری ها و تانکرهای حمل

يکی ديگر از مشکلات عمده در کارخانجات صنايع غذايی آلودگی های موجود در کف سالن، سطوح و تانکرهای حمل فرآورده ها می باشد که رعايت نکات بهداشتی برای اين قسمت ها نيز ضروری و دارای اهميت بالايی است. جهت جلوگيری و حذف ميکروارگانيسم هاي موجود در اين بخش ها نيز روش ضد عفونی و استريل با BIO PELASMA پيشنهاد می گردد. BIO PELASMA با قدرت استريل کنندگی بالايی که دارد می تواند در مدت زمان کمتری با حذف کامل روشهای قبلی عمل ضدعفونی را انجام دهد.

ه) استفاده از BIO PELASMA در تصفيه فاضلاب صنايع غذايی

 • گندزدايي پساب تصفيه شده
 • استفاده از BIO PELASMA در تانک هوادهي براي تبديل COD به BOD و تجزيه پذيري بيولوژيکي بيشتر فاضلاب، ضمن ته نشيني بهتر در حوضچه هاي ته نشيني ثانويه
 • از بين بردن باکتري هاي رشته اي (فيلامنت ها) که باعث به هم خوردن ته نشيني و Bulking مي شود
 • از بين بردن ناکارديا که باعث کف ناکارديا مي شود
 • افزايش ظرفيت تصفيه خانه ها با افزايش راندمان تصفيه بيولوژيکي
 • کاهش توليد لجن به نصف و کمتر
 • قابليت حذف کليه ميکروارگانيسم ها بدون مقاومت پذيري نسبت به .Bio
 • تصفيه آب برجهاي خنک کننده (بدون نياز به ضد رسوب و ضد خوردگي با کاهش زير آب)

کاربرد BIO PELASMA  در خشکبار:

BIO PELASMA به عنوان یکی از قوی ترین ضد عفونی کننده های تجاری در دنیا بدون هرگونه باقیمانده سمی است که در کارخانه های تولید خشکبار و فرآورده های لبنی مورد استفاده قرار می گیرد.

 با توجه به هزینه بر بودن متیل بروماید و دیگر ضدعفونی کننده ها، دستگاه BIO PELASMA بدون هزینه مواد اولیه و با تولید خودکار از اکسیژن گاز O3 تولید می کند. این گاز می تواند برای ضد عفونی کردن انواع خشکبار از جمله پسته، فندق، گردو، خرما و انجیر استفاده شود. این دستگاه با تولید گاز ازن در دوزهای مختلف جهت حذف آفلاتوکسین موجود در پسته اقذام مینماید. لازم به ذکر است این روش در بسیاری از کشورهای پیشرفته دنیا برای ضدعفونی و رفع آلودگیهای محصولات کشاورزی و خشکبار استفاده می گردد  . ضدعفونی کننده هایی چون متیل بروماید و قرص هایی با ترکیبات آلومینیوم و گاز توکسین و فوسفوکسین باید با دوز مشخص استفاده شود.

 استفاده ناصحیح ازاین ضدعفونی کننده ها باعث باقی ماندن این مواد در خشکبار و ایجاد گازهای خطرناک می شود در حالیکه ضدعفونی با BIO PELASMA چنین ضرری ندارد.

خدمات

 1. مشاوره ، نصب و راه اندازی سیستم های جاذب اتیلن محیط و سیستم های جلوگیری از جذب اتیلن توسط میوه
 2. انواع واکس ها پوشش های ضد قارچ و ضد باکتری و قارچ کش ها مجاز میوه و سبزیجات و گل جهت افزایش در طول عمر میوه و کاهش افت در وزن و کاهش در تغییر رنگ آن
 3. مشاوره و نصب و راه اندازی و رنگ آوری نور براساس ژنراتورهای کاتالیستی گاز اتیلن
 4. مشاوره در استفاده از موادی که به کاهش ضایعات میوه پس از برداشت کمک می کند .
 5. انجام فعالیتهای مطالعاتی و پژوهشی در افزایش نگهداری میوه و سبزیجات و گل

امکانات ما

فناوری‌های پیش و پس از برداشت میوه و سبزی
تامین تجهیزات و مشاوره های حضوری و مجازی

آدرس: تهران، خیابان فلسطین، پایین‌تر از میدان فلسطین، ساختمان 351، واحد 9 

تلفن: 66975051 -021

فکس: 66404396 -021

طراحی و توسعه توسط پاندانت افزار