کاربرد BIO PELASMAدر مرغداري ها

برخی از موارد کاربرد استفاده از دستگاه ازن ژنراتور در مرغداری

 1. ضد عفونی و استريل هوای سالن مرغداری، ستر و هچر
 2. جايگزينی فرمالين و پرمنگنات با گاز ازن در اتاق گاز تخم مرغ، انبار نگهداری تخم مرغ ها و ...
 3. تصفيه و ضد عفونی آب مصرفی مرغداری ها و سالن های سردخانه و کاهش سختی آب
 4. تأمين اکسيژن خالص مورد نياز در سالن های جوجه کشی و مرغداری برای تنفس طيور
 5. کاهش ميزان گازهای سمی توليد شده در سالن مانند آمونياک، دی اکسيد کربن، سولفيد هيدروژن و ...
 6. ضدعفونی و کاهش بار ميکروبی انبارهای نگهداری دانه و غلات
 7. ضدعفونی و کاهش بار ميکروبی کانتينرهای حمل جوجه و سردخانه ها

 کاربرد سيستم ازن ژنراتور در مرغداريها را مي توان به سه بخش مختلف تقسيم کرد:

بخش اول: استفاده از سيستم ازن ژنراتور در جهت استريل و ضدعفوني کردن آب مرغداري مي باشد که اين روش جزو تکنولوژي هاي روز دنيا در جهت بهبود آب مصرفي مطرح است، که علاوه بر استريل و ضد عفوني کردن آب مرغداري هيچ ماده شيميايي در آب باقي نخواهد ماند و باعث ژلاتينه شدن واکسن در داخل آب نمي شود و همچنين مکانيسم اثر داروها از جمله آنتي بيوتيک و الکتروليت ها را کاهش نداده و باعث جذب بهتر مواد مکملي به طيور مي گردد.

بخش دوم: استفاده از اين سيستم در جهت استريل کردن سالن توليد و حذف بوي ناشي از متصاعد شدن گاز آمونياک در سالن مي باشد. وجود گاز آمونياک در سالن هاي مرغداري علاوه بر ناراحتي هاي ثانويه از جمله سوزش چشم، باعث بروز برخي بيماريهاي تنفسي در طيور مي گردد. همچنين در مورد نيمچه هاي گوشتي نيز باعث بالا رفتن ضريب تبديل، و هدر رفت برخي هزينه هاي جاري در فارم مي گردد. به دليل خاصيت اکسيد کنندگي گاز ازن، گازهاي نسوخته حاصل از آمونياک از بين رفته و نياز به گردش هواي سالن کمتر مي شود و فعاليت فن ها نيز به شدت افت خواهد کرد. در نتيجه دماي سالن در مدت زمان بيشتري يکنواخت باقي مي ماند و هزينه سوخت جهت جبران دماي اتلاف شده کاهش مي يابد.

بخش سوم: استفاده از اين سيستم ها در بخش طيور مربوط به اتاق گاز و انبار نگهداري تخم مرغ ها مي باشد. با توجه به اينکه جوجه در آوري در دستگاه انکوباتور ارتباط مستقيم با چند فاکتور مهم و حياتي دارد، که علاوه بر قدرت جوجه درآوري تخم مرغ ها مهم ترين مسئله بخش آلودگي و بار ميکروبي سطح تخم مرغ ها مي باشد که در اين فرايند کشورهاي صنعتي در صدد برآمده اند که از ماده بي خطرتري نسبت به فرمالدئيد استفاده کنند . که علاوه بر استريل کامل سطح تخم مرغ ها موجبات جلوگيري از انتشار آلودگي به مابقي تخم مرغ ها را نيز فراهم کند و همچنين حذف بو را نيز داشته باشد. در ثاني تأثير کمتري نسبت به فرمالدئيد بر روي نطفه (در تخم مرغ هاي نطفه دار) گذارد.

فوائد و مزايای استفاده از سیستم ازن ژنراتور نسبت به ساير مواد ضدعفونی کننده:

1- گاز ازن با درجه اکسيد کنندگی بالاتر، فعاليت سريعتر، زمان اثر کمتر و تأثير گذاری بهتر، نتايج مطلوب تری براي استريليزاسيون نسبت به ساير روش ها دارا می باشد.

2- سيستم های ازن ژنراتور به صورت سانترال و دائم کار هستند و نياز به هيچ گونه ماده اوليه مصرفی به جز برق 220 ولت ندارند. استفاده از اين روش در مقايسه با ساير روش های ضدعفونی آب مثل کلرزنی که تهيه آن به صورت موقت و بر مبنای مقدار استفاده روزانه کارخانه انجام شده و هزينه های گزاف خريد، حمل و نقل و نگهداری را در پی دارد، از لحاظ اقتصادی در صنعت مقرون به صرفه بوده و هزينه های جانبی را در گذر زمان به صفر خواهد رساند.

3- استفاده از گاز ازن جهت ضد عفونی اتاق گاز علاوه بر اکسيژن دهی فراوان به محيط، خطرات تنفسی ناشی از استشمام ترکيبات شيميايی را نيز تا حد زيادی کاهش می دهد.

4- استفاده از گاز ازن با توجه به وسيع الطيف بودن تأثير اين گاز روی ميکرو ارگانيسم های مختلف، اطمينان خاطر بيشتری نسبت به ساير ضد عفونی کننده ها در پی دارد و تأثير بالای اين گاز بر روی قارچ در مناطق مرطوب به صورت عملی مشهود می باشد.

5- از ديگر کارايی های استفاده از ازن ژنراتور قابليت بالای حذف بوی اين گاز در محيط های دارای بو می باشد که علاوه بر از بين بردن ترکيبات آروماتيک مضر و نامطبوع، با افزايش اکسيژن موجب با طراوت شدن هوای محيط نيز می گردد. می توان برای استفاده بهينه از گاز ازن توليدی، کانال کشی جداگانه ای جهت انتقال گاز ازن اتاق دود به سمت انبارهای نگهداری تخم مرغ انجام داد که اين امر در استريل نمودن محيط انبار نگهداری تخم مرغ بسيار مفيد می باشد.

6- از ديگر خصوصيات سيستم ازن ژنراتور سادگی کار کردن با دستگاه می باشد چرا که برنامه ريزی سيستم با توجه به شرايط در کمپانی توليد کننده انجام گرفته است و با تعبيه نمودن تايمر در دستگاه، تنها نياز به استارت کردن آن باقی می ماند.

کاربرد گاز ازن در سیلوهای نگه داری غلات مرغداری ها

یکی از آلودگیهای بسیار مهم در انبارهای خوراک دام وجود آفات و قارچ هایی از جمله آفلاتوکسین می باشد که بسیار خطرناک بوده و عامل بسیاری از بیماریها در انسان میباشد. یکی از خواص بسیار مهم گاز ازن کاهش قابل توجه و حذف بسیاری از این آلودگیها در انبارها و سیلوهای نگهداری غلات و خوراک دام میباشد.

    

مزایای استفاده از ازن ژنراتور صنعتی دائم کار در کشتارگاه

در بخش مربوط به کشتارگاه هاي دام و طيور مي توان از اين سيستم در 4 بخش مختلف استفاده کرد:

 • استفاده از سيستم ازن ژنراتور در جهت استريل و ضد عفوني کردن آب مصرفي
 • در جهت کاهش بار ميکروبي لاشه و کاهش فاضلاب همراه با کاهش تعويض آب سرد چيلر
 • استفاده از اين سيستم در جهت حذف بو و استريل کردن هوا و سطوح سالن بسته بندي
 • در جهت حذف بو و مواد آلي در تصفيه فاضلاب کشتارگاه
 • ضد عفوني و استريل سطوح و هواي کانتينرهاي حمل جهت کنترل آلودگي هاي ثانويه

همچنين استفاده از اين سيستم در بخش کشتارگاه ها علاوه بر بالا بردن سطح بهداشتي کشتارگاه ها از انتقال آلودگي در بخش سرد کردن و شستشوي لاشه نيز جلوگيري به عمل مي آورد.

خدمات

 1. مشاوره ، نصب و راه اندازی سیستم های جاذب اتیلن محیط و سیستم های جلوگیری از جذب اتیلن توسط میوه
 2. انواع واکس ها پوشش های ضد قارچ و ضد باکتری و قارچ کش ها مجاز میوه و سبزیجات و گل جهت افزایش در طول عمر میوه و کاهش افت در وزن و کاهش در تغییر رنگ آن
 3. مشاوره و نصب و راه اندازی و رنگ آوری نور براساس ژنراتورهای کاتالیستی گاز اتیلن
 4. مشاوره در استفاده از موادی که به کاهش ضایعات میوه پس از برداشت کمک می کند .
 5. انجام فعالیتهای مطالعاتی و پژوهشی در افزایش نگهداری میوه و سبزیجات و گل

امکانات ما

فناوری‌های پیش و پس از برداشت میوه و سبزی
تامین تجهیزات و مشاوره های حضوری و مجازی

آدرس: تهران، خیابان فلسطین، پایین‌تر از میدان فلسطین، ساختمان 351، واحد 9 

تلفن: 66975051 -021

فکس: 66404396 -021

طراحی و توسعه توسط پاندانت افزار